Pravidelný cvičební program a zdravá strava po MI vám mohou zachránit život.

0 views
0%

Pravidelný cvičební program a zdravá strava po MI vám mohou zachránit život.

I když vynikání v multitaskingu může být považováno za záviděníhodnou dovednost, může ve skutečnosti zvýšit stres, úzkost a depresi. Stejně jako na krátkou procházku každou hodinu, udělat si pár minut denně, abyste se zastavili, nadechli se a byli přítomni v daném okamžiku, vás ve skutečnosti učiní produktivnější. Bylo by skvělé, kdybychom mohli nasměrovat našeho vnitřního buddhistického mnicha a každý den si vydobýt seriózní zen-time. Ale dokud se tak nestane, najít dvě minuty, dvakrát nebo třikrát denně, zavřít oči a jen dýchat, může udělat zázraky pro vaše duševní zdraví. Úrovně stresu klesají a vaše schopnost se s tím vyrovnat se výrazně zvyšuje. Rádi začínáme a končíme den několika minutami hlubokého dýchání, stejně jako jednou uprostřed dne.

7. Napij se!

Pokud zjistíte, že vaše hladina energie klesá i po dobré noci, zvažte, zda se na viníka díváte na svou hydrataci. I když při ranním tréninku vypijete litr vody, po kterém následuje velká káva, která vám dodá energii na celé ráno, pokud během dne nepijete dostatek vody (nebo jiných bezkofeinových nápojů bez cukru), není dostatečně hydratovaná. Stará rada pro pití osmi (8 oz.) šálků vody je ve skutečnosti dobrým výchozím místem, protože to odpovídá asi dvěma litrům vody. Pokud jste aktivní nebo je tam, kde žijete, velmi horko či sucho, vaše tělo bude vyžadovat více tekutin, aby zůstalo hydratované. Mnoho potravin, jako je ovoce, zelenina a mléčné výrobky, je většinou voda a může se také započítat do vaší denní potřeby tekutin. Některé dny jsou tak zaneprázdněné, že zapomínáme pít dostatek vody, ale držet láhev s vodou tam, kde ji uvidíte, vám připomene, abyste se napil.

8. Jezte s rozmyslem.

Konzumace dobře vyvážené kostky s nízkým obsahem cukru, která je plná ovoce, zeleniny, celozrnných výrobků bohatých na antioxidanty, luštěnin, ořechů a semen, libových bílkovin a zdravých tuků, včetně protizánětlivých omega-3, je považována za nejlepší způsob. jíst, abyste snížili riziko srdečních onemocnění, rakoviny a cukrovky a také řídili svou váhu. Mnoho z nás však tato jídla konzumuje, když nedáváme pozor, například když řídíme, odpovídáme na e-maily nebo sledujeme televizi, vylaďujeme skutečný proces jídla, což může vést k nechtěnému přibírání na váze a špatnému nasycení. Když jsme přítomni a soustředíme se na naše jídlo (chuť, texturu a teplotu jídla), stejně jako na to, jak se v nás jídlo cítí (obsah, spokojenost, sytost), je pravděpodobnější, že z našeho jídla budeme mít největší užitek. . Vyživuje nás nejen fyzicky, ale i emocionálně. Až budete mít příště hlad, sedněte si k jídlu a ztište svůj mobil. A uvidíte, jestli se budete cítit spokojeněji, když skončíte.

9. Buďte laskaví k ostatním.

Bez ohledu na to, zda jste nebo nejste věřící, zvýšení své spirituality (jakkoli ji definujete) zlepšením spojení s ostatními může vést k většímu pocitu vlastní hodnoty a pozitivity. Zeptejte se sami sebe: Jak mohu ovlivnit změnu v životě někoho jiného k lepšímu? Co mohu udělat pro to, aby byl tento svět lepším místem? Odpověď nespočívá v tom, že se vzdáte svého osobního jmění, abyste skoncovali s hladem nebo nalezli lék na nějakou vysilující nemoc, i když obojí stojí za úsilí. Pro většinu z nás mohou malé skutky laskavosti, jako je otevření dveří někomu, říct „děkuji“ pokladníkovi na tržišti, nebo jen nabídnout úsměv, změnit něčí den.

10. Naučte se říkat ne.

Často se přistihneme, že říkáme „ano“ všemu, co nám přijde do cesty, že nás to stresuje a už nás to, co děláme, nebaví. Upéct dva tucty cupcaků do školy? Tak určitě. Udělat večeři pro souseda, kterému se právě narodilo dítě? Rád to udělám. Řešit v práci další projekt, i když jste vytížení? Jo, nějak to zvládneš. Ale když si toho naberete příliš mnoho, nezbývá vám čas. Pamatujete si slovo “rovnováha?” Je v pořádku jednou za čas říct „ne“. Nikdo se na vás nebude zlobit; prostě si najdou někoho jiného, ​​kdo to udělá, jinak se to neudělá. Svět se nezastaví. A když řeknete „ne“, tak to myslete vážně a pak to nechte být. Máte toho na talíři dost.

Ischemická choroba srdeční je nejčastější formou kardiovaskulárního onemocnění a hlavní příčinou úmrtí v USA i na celém světě. Vzniká, když tukový materiál v koronárních tepnách blokuje tok krve do srdečního svalu. Pokud průtok krve nemůže splnit požadavky srdce, člověk často pociťuje tlak na hrudi nebo tupou bolest, někdy vyzařující do krku, čelisti, levého ramene nebo paže. Tento typ bolesti se nazývá angina pectoris. Mohou se vytvořit sraženiny a zcela uzavřít cévu, což vede k infarktu. Více než 1 milion Američanů ročně prodělá srdeční infarkt neboli infarkt myokardu (MI).

Pravidelný cvičební program a zdravá strava po MI vám mohou zachránit život. Výzkumy naznačují, že cvičení snižuje úmrtí jak z kardiovaskulárních příčin, tak obecně. Dále se zpomalí aterosklerotický proces a sníží se riziko další kardiovaskulární příhody (jako je infarkt myokardu) nebo hospitalizace. Lékaři však často nejsou náležitě vyškoleni ani nemají dostatek času na to, aby poskytovali rozsáhlá doporučení týkající se výživy a cvičení, a proto jsou k dispozici centra srdeční rehabilitace, která poskytují nutriční poradenství, rady ohledně řízení hmotnosti a předepisování cvičení.

Takže máte onemocnění koronárních tepen

Pokud jste nedávno prodělali srdeční infarkt, máte chronickou anginu pectoris (přetrvávající bolest na hrudi), byl vám zaveden stent, podstoupili jste operaci bypassu koronární artérie (CABG), byla vám vyměněna srdeční chlopeň, máte chronické srdeční selhání nebo jste podstoupili transplantaci srdce, váš lékař by vás měl doporučit na program srdeční rehabilitace; toto kriticky důležité doporučení však získá pouze 10 až 20 % vhodných kandidátů v USA. Částečně je důvodem geografická dostupnost nebo její nedostatek. Část je způsobena tím, že lékař neodeslal doporučení – zejména u žen a starších osob. Pokud si myslíte, že byste měli mít nárok na srdeční rehabilitaci, poraďte se se svým lékařem o nejlepším typu programu na základě vaší anamnézy a současného fyzického stavu. Mějte na paměti, že někteří lidé mohou bezpečně zahájit cvičební program doma nebo sami.

Obecné pokyny pro cvičení

Jakmile vás váš lékař povolí cvičit sami nebo s kvalifikovaným trenérem, měli byste dodržovat program, který vám nejlépe pomůže dosáhnout vašich cílů v oblasti zdraví a kondice. Následuje několik pokynů, které vám pomohou optimalizovat čas cvičení a také vaše zdraví a bezpečnost:

Do každého cvičení zařaďte alespoň pětiminutové zahřátí a pětiminutové vychladnutí, abyste snížili pravděpodobnost nedostatku kyslíku v srdci v reakci na náhlou fyzickou námahu nebo náhlé ukončení cvičení.Věnujte se středně intenzivní fyzické aktivitě, jako je rychlá chůze po dobu alespoň 30 minut ve většině, nejlépe ve všech dnech v týdnu.Pečlivě sledujte intenzitu cvičení. Dbejte na to, abyste se drželi ve své individuální zóně srdeční frekvence (obvykle stanovena z testu na běžícím pásu pod dohledem lékaře).Buďte opatrní při zapojování se do intenzivní fyzické aktivity. Pokud plánujete zahájit intenzivní program, důkladně to proberte se svým lékařem. Nezapomeňte také nejprve vyplnit zátěžový test cvičení.Vyhněte se namáhavé činnosti v extrémních podmínkách prostředí. Intenzivní cvičení v mrazu (jako je odhazování sněhu) je spojeno s MI. Horké podmínky vyžadují dramatické zvýšení zátěže srdce. Vysoká nadmořská výška zvyšuje nároky na srdce, zejména u jedinců, kteří nejsou aklimatizovaní.Informujte svého trenéra a lékaře, pokud máte nějaké abnormální známky nebo příznaky před, během nebo po cvičení. Patří mezi ně bolest na hrudi, extrémní únava, špatné trávení nebo pálení žáhy, nadměrná dušnost, bolest ucha nebo krku, infekce horních cest dýchacích, závratě nebo bušení srdce a silná bolest hlavy.Pokud je předepsán, noste nitroglycerin vždy s sebou, zejména během cvičení.Nikdy necvičte až do bolesti na hrudi nebo anginy pectoris. Pokud se během cvičení objeví bolest na hrudi, okamžitě zavolejte 911.Ujistěte se, že zařízení, kde cvičíte, je dobře vybavené pro případ nouze. Zeptejte se manažerů, zda má zařízení plán reakce na mimořádné události a automatizovaný externí defibrilátor (AED) (s personálem vyškoleným, jak jej používat) v prostorách.

Nikdy není pozdě začít s cvičebním programem nebo zvýšit fyzickou aktivitu. Ve skutečnosti, v kombinaci se zdravou stravou, je to nejlepší volba, kterou můžete udělat pro zdraví svého srdce. Úzce spolupracujte se svým lékařem a dalšími poskytovateli zdravotní péče, abyste začali pomalu a postupně zvyšovali frekvenci a trvání cvičení. A vězte, že pokud byste někdy potřebovali další ruku, můžete najít Advanced Health s certifikací ACE Fitness specialista ve vašem okolí.

Dodatečné zdroje

American Heart AssociationMedline PlusWebMD

Náhled PDF

Dva rumunští bratři ve věku pět a sedm let jsou na svůj věk neuvěřitelně silní. Jak by si ale vedli ve vzpěračské soutěži proti 10leté dívce? Jak byste si vedli ve vzpěračské soutěži proti 10leté dívce?

Než se budete posmívat, možná budete chtít vědět, že 10letá dívka z Fairlawn, NJ, Naomi Kutin, nedávno překonala ženský světový rekord v surovém dřepu se zdvihem 215 liber na pozvánce na vzpírání RAW Unity v Texasu, NBC. Sport hlášen. Váží pouhých 93 kilogramů.

Kutin recenzeproduktu.top převzal rekord od 44leté Evropanky, která jej vytvořila loni. Překvapivě prolomila divizi 97 liber (209 liber).

Mladá dívka řekla místní texaské zpravodajské stanici, proč se chtěla věnovat vzpírání. “Když jsem byla mladší, moji přátelé dělali spoustu věcí, které jsem nemohla dělat já, a chtěla jsem udělat něco mimořádného,” řekla.

Zde je starší video jejího zvedání:

Je běžnou mylnou představou, že děti by neměly posilovat. Výzkum však ukazuje, že když se program řídí pokyny, může být bezpečný a účinný.

Pamatujte, že ne každé dítě musí dřepovat 215 kilo jako Kutin. Pokud máte zájem o začlenění silového tréninku do kondičního programu mládeže, podívejte se na tento zdroj ACE pro silový trénink pro mládež, který nabízí šest celotělových tréninků.

Změna je jedinou zárukou na cestě stát se novou mámou. Během krátké doby nové maminky zažijí emocionální, fyzickou, psychickou a životní změnu. Obzvláště období po porodu je pro čerstvé maminky často choulostivým a emocionálně náročným obdobím. Vše je nové a ozdravný proces právě začal. Čerstvé maminky se mohou dočkat „odrazit se“ a vrátit se do stavu fyzické zdatnosti a emocionálního zdraví před otěhotněním, ale období po narození dítěte je často náročnější, než se očekávalo. Jako odborníci na zdraví a cvičení se musíme starat o naše klientky po porodu a pomáhat jim orientovat se v novém světě tím, že se zaměříme na pozitivní myšlení a cíl být fit pro život.

Mějte na paměti výzvu k poporodní depresi

Podle American College of Obstetricians and Gynecologists se odhadem 14–23 % těhotných žen potýká s depresí a 5–25 % má poporodní depresi. Nejsou to jen fyzické změny, které musí novopečené maminky zvládnout a přijmout, ale také nestálost emocionální cesty, která často značí tento jedinečný čas v životě nové maminky. Pro odborníky na zdraví a cvičení je zvláště důležité, aby porozuměli známkám poporodní deprese u svých klientů, včetně:

Pocit neklidu nebo podrážděnostiPocit bezcennosti nebo vinyBez energieNedostatek zájmu o aktivity, které se dříve těšilyPřejídání a přibírání na vázePocit smutku, deprese nebo neobvyklého pláčeNeschopnost jíst nebo extrémní hubnutíPotíže se zaměřením, rozhodováním nebo zapamatovánímNespavost, která nesouvisí se spánkovým vzorcem novorozencůPřílišný strach o dítě nebo nedostatek zájmu o dítěPociťování bolesti hlavy, bolesti na hrudi, bušení srdce, necitlivosti nebo hyperventilace

Pokud máte podezření, že klientka po porodu bojuje s depresí, poraďte se s odborníkem v oblasti duševního zdraví ve vaší síti (aniž byste porušili důvěrnost klienta), aby vyhledal radu a v případě potřeby usnadnil doporučení k tomuto odborníkovi. Diagnostika problémů duševního zdraví není v rámci praxe zdravotníků a odborníků na cvičení, ale musíme rozpoznat, když má klientka po porodu potíže. Proto je klíčové mluvit s klientkami po porodu a zjistit, jak se cítí a jak se s tím vyrovnávají, zatímco se přizpůsobují své nové životní dynamice. Budování vztahu je zásadní, ale podniknout další kroky k péči o tyto speciální klienty je zásadní pro jejich wellness úspěch a dosažení cílů.

Skutečné zaměření poporodní rekonvalescence 

Novopečené maminky potřebují značné množství času na zotavení (až dva roky v závislosti na situaci) z traumatu, které tělo zažilo během těhotenství a porodu. Čerstvé maminky jsou neuvěřitelně silné a zaměřené na péči o nové miminko, ale je třeba se zaměřit také na sebeobsluhu, aby napomohly procesu hojení.

American Council on Exercise jemně připomíná svým odborníkům, že počáteční zaměření po prvních šesti týdnech po porodu je „postupné zvyšování fyzické aktivity jako prostředku relaxace, osobního času a znovuzískání pocitu kontroly, spíše než zlepšování fyzické kondice. “ (Americká rada pro cvičení, 2014). Novopečené maminky, které porodily císařským řezem, budou pravděpodobně potřebovat více času než šest týdnů.

Primárním poporodním cílem není okamžitě se vrátit do stavu před otěhotněním. Profesionálové v oblasti zdraví a cvičení musí rozumět tomu, jak asistovat čerstvým maminkám při formování realistických cílů zaměřených na péči o sebe a léčení spíše než na samotnou fyzickou dimenzi. Stejně jako vývoj a narození dítěte nějakou dobu trvalo, bude trvat i zotavení. Jako takové je nezbytné, abyste respektovali duševní výzvu, kterou to vyžaduje.

Co mohou a měli by podporovat odborníci na zdraví a cvičení

Když jsou vaše klientky po porodu připraveny vrátit se k aktivitě, nezapomeňte začlenit více než jen cvičení pro čerstvé maminky. I když je aktivita důležitá pro duševní zdraví a znovunabytí fyzické síly, není v tomto období tou největší prioritou. Místo toho vzdělávejte své klienty o jiných oblastech, které jsou pro zdraví a kondici stejně prospěšné jako fyzické cvičení. Například:

Odpočinek. Poporodní období je vyčerpávající. Je důležité podporovat zdřímnutí a prostoje, kdykoli je to možné. Domácí práce mohou počkat. Klienti nemohou nalévat z prázdného kelímku.Flexibilita. Novopečené maminky tráví spoustu času nošením, držením a krmením svých novorozenců. To přirozeně staví tělo do nepříjemných a zkroucených pozic, což v konečném důsledku přispívá k bolestivosti, napjatosti a svalové dysbalanci. Během této doby pomozte svým klientům zaměřit se na flexibilitu a protažení napjatých oblastí těla. To pomůže snížit nepohodlí a bolest.Světelná aktivita. Ujistěte se, že vaše klientky po porodu získaly potřebné lékařské povolení k účasti na lehké aktivitě. Jakékoli cvičení by mělo být regenerační a nemělo by být příliš únavné.

From:
Date: June 19, 2020