Nenechávejte je déle než šest měsíců nebo 500 mil.

0 views
0%

Nenechávejte je déle než šest měsíců nebo 500 mil.

Najdete pár, který vám vyhovuje."

Testovací jízda

Většina dobrých speciálních běžeckých obchodů má v obchodě běžecký pás, kde si můžete boty vyzkoušet. Pokud tam není běžecký pás, požádejte o běh někde poblíž. Vyzkoušet si botu je něco jiného než v ní běhat. Koneckonců, nemusíte jen sedět v autě a rozhodnout se, že si ho chcete koupit, ale nastartujete motor a vezmete ho kolem bloku.

V obchodě Wilk’s v Miami nazývá tuto fázi procesu nákupu obuvi "cítit."

"Můžeme udělat vše pro to, abychom se vám pokusili napasovat do správné boty," on říká, "ale my to za vás necítíme."

To je klíčový krok v procesu, říká. Wilk žádá zákazníky, aby běželi v tempu, a pak se ptá na tyto otázky: Jak se bota cítí při prvním kontaktu? Jak to přechází? Je něco, co vás špatně dře nebo špatně naráží do boty?

Obuv Počítadlo kilometrů

"Když si boty kupujete, vždy si je dejte na datum," říká Isphording. Nenechávejte je déle než šest měsíců nebo 500 mil. "I když stále vypadají pěkně, vyhoďte je," ona říká. Při běhání s opotřebovanými botami je velké riziko zranění.

Publikováno v lednu 2007.

Funkce WebMD Zhodnotil Norman M Heyman, MD dne 12. února 2007

Zdroje

ZDROJE: Bruce Wilk, fyzikální terapeut; majitel, specializovaný obchod The Runner’s High, Miami. Julie Isphordingová, producentka a hostitelka, rádiová talk show o zdraví a zdraví; organizátor závodu Den díkůvzdání, Cincinnati. Jesse Pittsley, PhD, pohybový fyziolog; ředitel vědy o cvičení, Winston-Salem State University; prezident Americké společnosti fyziologů cvičení.

© 2007 WebMD, Inc. Všechna práva vyhrazena.

Otřesy mozku stávají se titulky, když ovlivňují hráče NFL, a roste povědomí o tom, že mohou ovlivnit i dospívající sportovce.

Každý středoškolský a vysokoškolský fotbalový program – stejně jako ty pro jiné vysoce kontaktní sporty – by měl mít program na zvládání otřesů mozku, říká Mark Lovell, PhD, který založil program sportovní medicíny na University of Pittsburgh Medical Center.

Mezi jeho doporučení:

Dejte na hřiště lidi, kteří rozumí zranění. To znamená lékaři vyškolení pro tento úkol a certifikovaný atletický trenér. Středoškolské týmy by měly zavolat místním neurologům, aby zjistili, zda přispějí svým časem, navrhuje neurolog z Connecticutu Anthony Alessi, MD. "I když si účtují poplatky, jsou to nejlevnější věci, za které zaplatíte ve srovnání s návštěvami v nemocnici, skeny a EEG," on říká.

Pomocí standardizovaného testu zjistěte, zda je hráč připraven se vrátit. "Sportovci vám řeknou, že jsou v pořádku. Děti si myslí, že jsou neporazitelné," říká Lovell. Pokud vše, co děláte, je ptát se jich, zda jejich bolest hlavy Je pryč, necháváš teenagera, aby si řídil vlastní poranění mozku." Testy otřesu mozku zahrnují rychlý vedlejší screeningový test King-Devick, vyvinutý na Pensylvánské univerzitě, Headminder Concussion Resolution Index, australský Concussion Sentinel a IMPACT (okamžité hodnocení po otřesu mozku a kognitivní testování, které Lovell vyvinul. Lovell je nyní generálním ředitelem společnosti Aplikace IMPACT.

Snadno zpět do hry. Když je hráč připraven se vrátit a prošel testy, aby tak učinil, neměl by hned jít naplno. Místo toho by měli projít programem, který je postupně připraví na hraní. "To, že je nebolí hlava, neznamená, že je můžeš vrátit na hřiště," říká Alessi. "Váš atletický trenér musí sestavit program – nejprve je nechat chodit určitým tempem, pak běhat, pak dělat větrné sprinty, jezdit na kole a zvedat činky – aby zjistil, zda hráč tyto věci zvládne bez bolesti hlavy nebo jiných příznaků. ."

Sledujte hráče, kteří mají otřes mozku dlouhodobě. "Zejména u těch, kteří měli více otřesů mozku, dávejte pozor na známky toho, že se zraňují snadněji a s menší provokací, nebo že příznaky trvají déle a jsou závažnější," říká Lovell. To může být známkou chronického poranění.

Pokračování

Několik států přijalo legislativu o otřesech mozku zaměřenou na studentské sportovce. Taková opatření obecně vyžadují, aby trenéři dočasně vyřadili ze soutěže studenty-atlety podezřelé z otřesu mozku. Tito hráči musí mít lékařskou zprávu, než se vrátí do hry.

Záleží také na tom, co je považováno za přijatelné ve hrách a během tréninku.

"Nemělo by docházet k žádným praktikám, kdy jsou děti záměrně povzbuzovány, aby se navzájem mlátily hlavou," říká Robert Cantu, MD, autor knihy Otřesy mozku a naše děti . "Právě teď se používají vrtáky… staré vrtáky na tvrdost, které prostě nejsou dobré."

Cantu také doporučuje, aby se při praktikách a šarvátkách dělalo méně kontaktů a úderů.

"Tento druh pozornosti je věnován dalším sportům, které mají také vysoký výskyt poranění hlavy," říká Cantu. "To je všechno dobré."

Funkce WebMD Recenze Laura J. Martin, MD dne 16. března 2011

Zdroje

ZDROJE:

Robert Cantu, MD, klinický profesor neurochirurgie, Boston University School of Medicine; spoluředitelka Neurological Sports Injury Center, Brigham and Women’s Hospital, Boston; autor, Otřesy a naše děti.

Anthony Alessi, MD, mimořádný klinický profesor neurologie, University of Connecticut.

Mark Lovell, PhD, zakládající ředitel, University of Pittsburgh Medical Center (UPMC) Sports Medicine Concussion Program, Pittsburgh; CEO, ImpPACT Applications.

Tisková zpráva, Národní fotbalová liga.

Americká vysoká škola sportovního lékařství: "Otřesy: ACSM vydává doporučení pro diagnostiku, léčbu a prevenci."

Schatz, P. Neurochirurgie , 6. ledna 2011.

EMS respondér: "Péče o otřes mozku pro dospívající sportovce."

Jarda, E. Poranění mozku ; října 2009; sv 23: str. 888-898.

Medscape.com: "Studie NFL zjistila více demence mezi fotbalovými hráči v důchodu."

Ab rollery, ab slidery, ab swingery. Myslíte si, že tyto věcičky fungují? Přemýšlejte znovu. I když některá zařízení mohou být užitečná, odborníci vám řeknou: Pokud chcete šest abs, obecně fungují nejlépe low-tech.

Alan DeGennaro, certifikovaný atletický trenér, specialista na sílu a kondici a ředitel sportovního výkonnostního programu na University of Pittsburgh Medical Center, sdílí své poznatky o způsobech, jak vytvarovat tento hledaný šestibal:

1. Zapomeňte na triky. Ke ztrátě tuku musíte spalovat kalorie. Dokud neztratíte tuk, nebudou břišní svaly ani viditelné, bez ohledu na to, jak moc je rozvíjíte nebo kolik gadgetů používáte.

2. Podívejte se na své rodiče. Genetika do značné míry určuje vaši postavu. "Někteří se narodí štíhlí, jiní musí každý den cvičit, hlídat si jídelníček," DeGennaro říká WebMD.

3. Přeskočte chvojník. Doplňky stravy obsahující chvojník mohou pomoci kontrolovat chuť k jídlu a pomoci vám spálit více kalorií při cvičení, takže zhubnete. Ephedra ale také zvyšuje srdeční frekvenci, což může způsobit problémy se srdečním rytmem. Ephedra byla dokonce spojována s mrtvicí. Také, když přestanete užívat chvojník, vaše chuť k jídlu – a váha – se vrátí.

4. Snížit 500 kalorií denně. Správná výživa a cvičení jsou důležité pro spalování kalorií. Jedna libra tuku obsahuje 3500 kalorií. Pokud je vaším cílem zhubnout kilo za týden, musíte denně snižovat kalorie a spalovat tuky. Omezte malé věci – půl sendviče, smetanu v kávě, odpolední cukroví.

5. Kupte si švýcarský míček. Při cvičení si lehněte na nafukovací míč. Procvičujete svaly v plném rozsahu pohybu. Budování svalů spaluje kalorie.

6. Měňte svou rutinu. Trochu rozmanitosti – plavání, běhání, chůze, práce se švýcarským míčkem – udrží vaše spalování kalorií konzistentní, říká DeGennaro. Pokud si vaše tělo zvykne na jedno cvičení, brzy přestanete spalovat kalorie – plató, které příliš dobře známe.

Takové změny vedou k "skutečné hubnutí, které se udrží," říká WebMD. Ať už dosáhnete šesti-balení břišních svalů – a s dostatečnou houževnatostí, můžete – alespoň zhubnete, budete vypadat lépe a budete se lépe cítit. Jít na to.

Funkce WebMD Recenze Charlotte E. Grayson Mathis, MD dne 29. března 2004

Zdroje

ZDROJE: Alan DeGennaro, certifikovaný atletický trenér,silový a kondiční specialista a ředitel sportovního výkonuAbs: Co funguje, co ne.

© 2003 WebMD, Inc. Všechna práva vyhrazena.

Více než jen náhražka masa, fazole jsou tak výživné, že nejnovější dietní směrnice doporučují ztrojnásobit náš současný příjem z 1 na 3 šálky týdně. Proč jsou pro nás fazole tak dobré? Zde je to, co říkají odborníci:

Chronické stavy, jako je rakovina, cukrovka a srdeční choroby, mají něco společného. Nadváha zvyšuje vaše šance na jejich rozvoj a zhorší vaši prognózu, pokud tak učiníte, říká Mark Brick, PhD – což znamená, že zastřižení pasu pro vás udělá víc, než aby vaše kalhoty vypadaly lépe. Brick, profesor na katedře věd o půdě a plodinách na Colorado State University, zkoumá schopnost různých odrůd fazolí předcházet rakovině a cukrovce.

Fazole jsou srovnatelné s masem, pokud jde o kalorie, říká Dawn Jackson Blatner, RD, registrovaná dietoložka ve Wellness institutu Northwestern Memorial Hospital v Chicagu a mluvčí Americké dietetické asociace. Ale opravdu září, pokud jde o obsah vlákniny a vody, dvě složky, díky kterým se budete cítit plnější a rychlejší. Přidání fazolí do vaší stravy pomáhá snížit kalorie, aniž byste se cítili ochuzeni.

Pokud jde o vlákninu (průměrný Američan jí denně zkonzumuje pouhých 15 gramů), bývá naše strava velmi skromná, což je na úkor našeho srdce i pasu. Jeden šálek vařených fazolí (nebo dvě třetiny plechovky) poskytuje asi 12 gramů vlákniny – téměř polovinu doporučené denní dávky 21 až 25 gramů denně pro dospělé ženy (30 až 38 gramů pro dospělé muže). Maso naopak vlákninu neobsahuje vůbec.

Tento rozdíl v obsahu vlákniny znamená, že maso se tráví poměrně rychle, říká Brick, zatímco fazole se tráví pomalu, takže budete déle spokojeni. Navíc mají fazole nízký obsah cukru, což zabraňuje tomu, aby inzulín v krevním řečišti stoupal a způsoboval hlad. Když ve své stravě nahradíte maso fazolemi, získáte další bonus v podobě snížení nasycených tuků, říká Blatner.

Stále nejste přesvědčeni? V nedávné studii jedlíci fazolí vážili v průměru recenzeproduktu.top o 7 kilo méně a měli štíhlejší pas než jejich kolegové, kteří se fazolím vyhýbali – přesto konzumovali o 199 kalorií denně více, pokud byli dospělí, a o neuvěřitelných 335 kalorií více, pokud byli teenageři.

Pokračování

Fazole mají ještě něco, co maso postrádá, říká Blatner: fytochemikálie, sloučeniny nalezené pouze v rostlinách (fyto je řecky pro "rostlina"). Fazole mají vysoký obsah antioxidantů, třídy fytochemikálií, které v těle zneškodňují volné radikály poškozující buňky, říká Brick. (Volné radikály se podílejí na všem, od rakoviny a stárnutí až po neurodegenerativní onemocnění, jako je Parkinsonova a Alzheimerova choroba.)

Ve studii amerického ministerstva zemědělství vědci měřili antioxidační kapacitu více než 100 běžných potravin. Tři druhy fazolí se umístily na prvních čtyřech: malé červené fazole, červené fazole a fazole pinto. A tři další – černé fazole, navy fazole a hrachor černooký – dosáhly postavení mezi 40 nejlepšími.

Sečteno a podtrženo? Fazole jsou téměř dokonalé jídlo, říká Brick.

Recept na fazole s příchutí

Toskánská zeleninová polévka

Připraví 12 malých polévkových misek (nebo 6 velkých misek)

1 lžíce olivového oleje

1 1/2 šálku jemně nakrájené cibule (asi 1 velká)

1 1/2 lžičky sušeného tymiánu nebo 2 polévkové lžíce nasekaného čerstvého tymiánu

3 lžičky mletého česneku

4 šálky nahrubo nakrájeného zeleného zelí

14,5-uncová plechovka dušená rajčata italského typu

2 šálky nakrájeného celeru

2 šálky nakrájené (1/2-palcové kousky) mrkve nebo baby karotky

8 šálků kuřecího vývaru s nízkým obsahem sodíku (lze nahradit zeleninovým vývarem)

3 šálky nakrájených brambor (1/2-palcové kousky).

1/2 šálku nasekané čerstvé bazalky

3 šálky cukety nakrájené na půlměsíčky (cuketu nakrájíme napůl a poté nakrájíme na plátky)

Červené fazole v plechovce 15 uncí (bílé fazole lze nahradit), opláchněte a sceďte

Obloha: strouhaný parmazán (asi polévková lžíce na porci)

1. Ve velké nepřilnavé pánvi zahřejte olivový olej na střední teplotu. Přidejte cibuli, tymián a česnek a restujte asi 3-5 minut. 2. Vmíchejte zelí, konzervovaná, dušená rajčata (včetně tekutého), celer a mrkev a restujte 8-10 minut. Vmíchejte kuřecí vývar, brambory, čerstvou bazalku, cuketu a fazole a přiveďte k varu. Snižte teplotu na mírný plamen, přikryjte pánev a nechte asi hodinu probublávat. 3. Lžící nalijte do polévkových misek a každou porci posypte lžící parmazánu.

Nutriční informace: Na porci bez parmazánu (pokud je 12 na recept): 138 kalorií, 7 g bílkovin, 24 g sacharidů, 3 g tuku (0,9 g nasycených tuků), 3 mg cholesterolu, 7 g vlákniny, 113 mg sodíku. Kalorie z tuku: 17 %. Na porci s parmazánem (pokud je 12 na recept): 168 kalorií, 10 g bílkovin, 24 g sacharidů, 5 g tuku (2,4 g nasycených tuků), 11 mg cholesterolu, 7 g vlákniny, 241 mg sodíku. Kalorie z tuku: 25 %.

Pokračování

Publikováno 1. března 2007

WebMD Magazine – funkce Recenze Kathleen M. Zelman, MPH, RD, LD dne 26. února 2007

Zdroje

ZDROJE: Mark Brick, PhD, profesor, katedra věd o půdě a plodinách,Colorado State University, Fort Collins. Dawn Jackson Blatner, RD, registrovanádietolog, Wellness institut nemocnice Northwestern Memorial, Chicago;mluvčí Americké dietetické asociace. Ministerstvo zdravotnictví a lidstva USASlužby a ministerstvo zemědělství USA: "Dietní pokyny proAmeričané 2005." Moshfegh, A.; Goldman, J.; Cleveland, L. V čem jímeAmerika, NHANES 2001-2002: Obvyklý příjem živin z jídla ve srovnání s dietouReferenční příjmy. Ministerstvo zemědělství USA, zemědělský výzkumService, 2005. Webové stránky Ústavu lékařství: "Dietní referenční příjem(DRI)." Experimental Biology Conference, San Francisco, 1.-5. dubna 2006.Národní institut pro stárnutí: "Stárnutí pod mikroskopem: biologickýHledání." 2006. Wu, X. Journal of Agricultural Food Chemistry, 2004;sv 52 (12): str. 4026-4037.

© 2007 WebMD, Inc. Všechna práva vyhrazena.

Pokud byste se rádi cítili více zpevněni, ale nemáte čas chodit do posilovny, můžete sami provádět jednoduchá cvičení, abyste dosáhli výsledků.

"Trvá jen několik minut, třikrát týdně, aby vaše břišní a hýžďové svaly vypadaly co nejlépe – není vyžadováno členství v posilovně," říká Joan Pagano, fitness konzultantka a autorka Posilovací cvičení pro ženy.

Nabízí tyto pohyby, které cílí na vaše břišní a hýžďové svaly.

Procvičte si břicho: Jak dělat kliky na kole

Udělejte tento pohyb spolu s 30minutovým kardio cvičením třikrát týdně (začátečníci si mohou udělat tři rychlé 10minutové procházky a dopracují až 30minutové cvičení) a zmenšíte si pas.

"Crunch na kole zapojí všechny čtyři skupiny břicha," říká Pagano. "Namísto provádění tří různých cvičení [můžete] dosáhnout stejných výsledků s jedním." Jak na to:

Lehněte si na záda, pokrčte kolena a zvedněte nohy, dokud nebudou kolena nad kyčlemi, lýtka rovnoběžná s podlahou a chodidla ve vzduchu. Uchopte hlavu do dlaní a zpevněte břicho, když zvednete hlavu a ramena z podlahy.

From:
Date: February 22, 2020